Najlepsze drinki rozgrzewające na przeziębienie

Najlepsze drinki rozgrzewające na przeziębienie

Im szybciej twoje ciało próbuje się ogrzać, tym szybciej wróci do środka. Im zimniej jesteś, tym bardziej możesz czuć się zmarznięty. Jest to szczególnie prawdziwe, gdy jesteś narażony na działanie niskich temperatur. Alkohol ma również dobrze udokumentowaną zdolność do zwiększania ciepłoty ciała, jeśli jest spożywany z umiarem. Jednak zbyt częste picie może nieść ze sobą pewne zagrożenia. Jeśli alkohol jest Twoim jedynym źródłem ciepła tej nocy, możesz odczuwać zimno bardziej niż zwykle. Napoje alkoholowe, które są higieniczne, łatwe w przygotowaniu i mają minimalny czas przygotowania, doskonale nadają się do spożywania, gdy czujesz się źle.

Grog

Drink na bazie ciemnego rumu. Dla chorych ważnym jest fakt, że napój zawiera także miód, cytrynę, cynamon, imbir czy goździki. Do drinka dodaje się również ciepłą wodę, która rozgrzeje każdego chorego. Dokładny przepis na drinka Grog znajduje się na https://www.bitwakulinarna.pl/drink-grog-przepis-idealny-na-przeziebienie/.

Eggnog

Eggnog to idealna rzecz do zrobienia, gdy wracasz do zdrowia po grypie. Jest bogaty w witaminy, minerały i białka wzmacniające odporność. Jest to świetny napój, który możesz pić podczas rekonwalescencji. Jest to również dobry sposób na rozpoczęcie posiłku, jeśli dochodzisz do siebie po przeziębieniu. Eggnog to świetna opcja dla osób z alergią na orzechy. Jest łatwy do wykonania i wymaga niewiele czasu na przygotowanie. Jest bogaty w witaminy i minerały, które pomogą Ci wrócić do zdrowia. Witamina B jest szczególnie ważna dla zimowej regeneracji.

Hot Toddy

Hot Toddy to szkocki lub irlandzki napój, który jest podgrzewany i spożywany w taki sam sposób jak gorąca filiżanka herbaty. Jest to idealny napój, gdy potrzebujesz zastrzyku ciepła bez wysokiej zawartości alkoholu w hot toddy.

Spicy Whiskey

Jeśli wolisz nieco pikantniejsze napoje, Spicy Whiskey jest doskonałym wyborem. Pikantne whisky to w zasadzie whisky z odrobiną cynamonu. Świetnie nadają się na zimę, ponieważ są zarówno pikantne, jak i rozgrzewające. Są łatwe do wykonania i nie wymagają wiele czasu na przygotowanie. Warto również zaznaczyć, że pikantne whisky mają niską zawartość cukru, więc są nie tylko świetne na rozgrzewkę, ale również odpowiednie dla osób z cukrzycą.

Miętowy Julep

Miętowy julep to kwintesencja południowego napoju na przeziębienie. To luksusowy drink, który łączy w sobie Bourbon i miętę. Jest to świetny napój do zrobienia, jeśli masz dużo czasu na rękach, ponieważ wymaga dużo czasu na przygotowanie. Jest to świetna opcja dla osób z alergiami, ponieważ jest bogaty w witaminy, minerały i aminokwasy, które można zdobyć tylko będąc na zewnątrz w naturze. Jest to również wspaniały wybór dla tych, którzy odzyskują zdrowie po grypie, ponieważ jest bogaty w witaminę C.

Cosmopolitan

Cosmopolitan to pyszny koktajl, który łączy w sobie wódkę żurawinową, sok z białej żurawiny, świeżą limonkę i Triple Sec. Ten włoski trunek jest świetną opcją dla alergików i tych, którzy wracają do zdrowia po grypie. Jest łatwy do wykonania, nie wymaga dużo czasu i jest pysznym napojem. Cosmopolitany są szczególnie dobre dla tych, którzy mają cukrzycę. Mają niską zawartość cukru i zawierają probiotyki, które mogą pomóc w przywróceniu naturalnej flory w jelitach.

Krwawa Mary

Krwawa Mary jest kwintesencją brunchu i szczególnie dobrym napojem dla tych, którzy wracają do zdrowia po przeziębieniu. Łączy w sobie wódkę i sok pomidorowy – klasyczne połączenie. To pyszny drink, którego przygotowanie nie wymaga wiele czasu. Jest również bogaty w witaminy i pełen witaminy A, która może zmniejszyć nasilenie zwykłego przeziębienia. Jest również dobrym źródłem potasu i ma niską zawartość sodu.

Kawa po irlandzku

Irlandzkie kawy to pyszny, ciepły i bogaty napój, który łączy w sobie kawę, irlandzką śmietankę i ciężką śmietanę. Są pełne i bogate, z gładką i kremową teksturą. Są świetną opcją dla tych, którzy odzyskują siły po grypie, ponieważ są pełne witamin i minerałów, które mogą pomóc organizmowi odzyskać siły. Są również pełne zwalczających choroby przeciwutleniaczy.

Aby zachować ciepło i poczuć się lepiej, musisz wybrać najlepsze napoje alkoholowe na przeziębienie z tej listy. Spróbuj dodać je do swojego następnego lunchu lub kolacji i zobacz, czy zauważysz różnicę w tym, jak się czujesz. Na pewno będziesz zadowolony, że to zrobiłeś. Pamiętaj, że najlepsze drinki występują w wielu kształtach i rozmiarach. Jeśli jesteś imprezowiczem i znajdziesz się w potrzebie drinka, nie możesz się pomylić z żadnym z nich. Najlepszy drink to taki, który daje Ci najwięcej ciepła przy najmniejszym wysiłku. Dotyczy to również mieszania własnych napojów. Upewnij się, że są one łatwe do wykonania i mają minimalny czas przygotowania. Jeśli potrzebujesz czegoś w biegu, napój z puszki nie będzie go ciąć. Najlepsze napoje alkoholowe na przeziębienie rozgrzeją Cię i sprawią, że poczujesz się lepiej tak szybko, jak to możliwe.