Poznaj zasady francuskiego stylu

Francuzki uważane są na całym świecie za chodzące ikony mody. Elegancja okraszona odrobiną nonszalancji, jaką prezentują panie znad Loary nieustannie budzi zachwyt na całym globie, a stylizacje z ulic Paryża od lat są wyznacznikiem światowych trendów. Zastanawiasz się na czym właściwie polega fenomen francuskiego stylu? Zatem koniecznie musisz poznać jego podstawowe zasady.

Chic Parisien

Francuski styl, w dużej mierze wykreowany przez gwiazdy, takie jak Coco Chanel, Brigitte Bardot, czy Audrey Hepburn to idealna fuzja salonowego szyku z codzienną funkcjonalnością. Na Champs-Élysées nawet zwykła koszula damska prezentuje się niczym kreacja rodem ze światowych wybiegów. Wszakże Francuzki ponad wszystko umiłowały sobie właśnie minimalizm. Próżno tu szukać krzykliwych kolorów, wyzywających krojów, czy kontrowersyjnych dodatków. U podstaw francuskiego stylu stoją przecież subtelność i gracja. Zarówno codzienne, jak i wieczorowe stylizacje Paryżanek opierają się na ponadczasowych fasonach ubrań w stonowanej kolorystyce. W myśl zasady, że mniej znaczy więcej, garderoba stylowej Francuzki składa się głównie z odzieży kapsułowej, czyli takiej, którą można ze sobą łączyć na różne sposoby. Koniecznie zatem muszą się w niej znaleźć nieśmiertelne jeansy, mała czarna, koszula damska, dobrej jakości t-shirt, marynarka i oczywiście markowa torebka.

Outfit z Champs-Élysées

Stylizacje niczym z urokliwych alejek w Paryżu z łatwością można odtworzyć w Warszawie, Gdańsku, czy choćby Pszczynie. Wszakże legendarny Chic Parisien opiera się na prostocie i nawet bardziej niż urodę kobiety, podkreśla jej osobowość, klasę i wrodzoną grację. Jeśli zatem chcesz wyglądać jak jedna z francuskich it-girls bardziej niż na ilość ubrań, stawiaj na ich jakość i uniwersalność w stylizowaniu. Dopilnuj, żeby w Twojej szafie znalazła się jasna koszula damska, którą można nosić z jeansami, kolarkami, albo spódnicą midi. Dobierz do tego skórzane mokasyny, torebkę baguette, złote kolczyki i koniecznie zrób zrób „make up – no make up”, a poczujesz się jak Jeanne Damas, czy Isabel Marant na Paris Fashion Week. Stylizacja rodem z miasta miłości musi zawierać w sobie także pewną sprzeczność. Wszakże, mimo że wszystkie jej elementy zdają się być ze sobą połączone w sposób niezwykle przemyślany, to jednak dają wrażenie pewnej niedbałości. Lekko poszarpane nogawki dżinsów, częściowo wykasana koszula damska i włosy „czesane wiatrem” to nonszalancją, której nie może zabraknąć w outficie w stylu Chic Parisien.

Francuska moda od lat jest symbolem klasy, elegancji i gracji, nie dziwi zatem fakt, że inspirują się nią kobiety z każdego zakątku świata. Warto jednak wzorować się nie tylko na perfekcyjnym wyglądzie it-girls z Paryża, ale również na ich szacunku do odzieży, zwłaszcza dziś, kiedy przemysł modowy znacznie obciąża środowisko naturalne. Pamiętajmy, że francuskiego stylu w gruncie rzeczy wcale nie tworzą markowe torebki i zwiewne sukienki, ale ich właścicielki, którym elegancja i piękno zdają się płynąć we krwi.