Jakie wypełnienie kurtki jest najcieplejsze?

Jakie wypełnienie kurtki jest najcieplejsze?

Jesień i zima większości kojarzą się z nieprzyjemnym, przeszywającym ciało chłodem. Aby czuć się komfortowo nawet w bardzo chłodne, wietrzne dni, warto zawczasu zadbać o odpowiednią garderobę. Jej najważniejszym elementem będzie bez wątpienia ciepła kurtka. Co ważne, to nie jej grubość decyduje o komforcie cieplnym. Znacznie ważniejsze są zastosowane w produkcji materiały – przede wszystkim wypełnienie. Jakie będzie najcieplejsze?

Jaka kurtka na zimę?

Kurtka zimowa musi spełniać szczególne wymagania. Powinna nie tylko dobrze się prezentować, ale przede wszystkim być dostosowana do warunków atmosferycznych. W Polsce jesień i zima bywają bardzo chłodne, dlatego ważne są właściwości termiczne kurtki, a ze względu na dużą wilgotność i częste opady także jej wodoodporność. Najlepiej sprawdzą się kurtki z wypełnieniem. To stanowi skuteczną barierę dla chłodnego powietrza, dzięki czemu kurtka dobrze chroni przed zimnem, a także jest wiatroszczelna. Wypełnienie musi być nie tyle grube, co wykonane z właściwego materiału: izolującego, ale też szybko schnącego, bo mokra kurtka nie będzie grzać, a nawet spowoduje wyziębianie się organizmu.

Wypełnienie kurtki – jakie będzie najcieplejsze?

Sklepy oferują szeroki wybór kurtek z wypełnieniem. Te różnią się nie tylko stylem, krojem czy kolorystyką, ale przede wszystkim rodzajem zastosowanego ocieplenia. Do wyboru są wypełnienia naturalne i sztuczne. Jako naturalna warstwa docieplająca stosowany jest gęsi czy kaczy puch – lekki, ale ciepły, cieszący się z tego względu ogromną popularnością. Kurtki puchowe uchodzą za solidne, dobrze trzymające ciepło, wygodne. Minusem puchu jest jednak fakt, że w razie zawilgocenia, jako naturalny materiał schnie wolniej niż materiały syntetyczne. Niektórzy decydują się więc na wypełnienie syntetyczne: równie lekkie, nie chłonące wody, hipoalergiczne. Zarówno w przypadku wypełnienia naturalnego, jak i syntetycznego, trzeba zwracać uwagę na parametry dotyczące właściwości termicznych. Te określają, jak ciepła jest kurtka. Im lepsze właściwości wypełnienia, tym jego warstwa może być lżejsza – kurtka jest więc ciepła, ale doskonale trzyma ciepło.

Kurtki męskie zimowe – gdzie szukać dobrej jakości odzieży na jesień i zimę?

Kurtki puchówki cieszą się ogromną popularnością, zarówno jako odzież casualowa, jak i turystyczna. Przymierzając się do zakupu puchówki – uchodzącej za najlepszą kurtkę zimową – warto uważnie przejrzeć ofertę sklepów. Najlepiej postawić na odzież renomowanej marki, specjalizującej się w produkcji odzieży outdoorowej. Kurtka powinna być wykonana z troską o najwyższą jakość: z użyciem dobrych gatunkowo materiałów, starannie wykończona. Dobrze, by warstwa zewnętrzna wyprodukowana była z wodoodpornego materiału, a kurtka świetnie sprawdzi się w deszczowe dni czy w zimową pluchę. Wypełnienie nie musi być grube, ważne by było ciepłe, dobrze izolowało od zimnego powietrza. Wygodnej kurtki na lata warto szukać w sklepach, które specjalizują się w odzieży outdoorowej i współpracują z renomowanymi producentami. Tego rodzaju sklepy funkcjonują zarówno stacjonarnie, jak i online. Wiele z nich może pochwalić się szeroką ofertą, jeśli chodzi o wysokiej jakości kurtki męskie zimowe.