Biżuteria na szyję dla nastolatki – aktualne trendy

Biżuteria może nawiązywać do naszych przekonań i jest symbolem naszego stylu oraz upodobań. Ma to ogromne znaczenie głównie dla młodzieży. W ich stylizacjach biżuteria pełni rolę ozdoby oraz dodatku do stylizacji, ale nie tylko. Zobacz, jaka biżuteria na szyję jest teraz modna.

Dzięki biżuterii możesz podkreślić swoją osobowość i ideały, a często wyrazić więcej niż słowami – konkretny wisiorek może być m.in. wyrazem buntu czy wsparcia. Wszystko zależy od wyboru wisiorka czy bransoletki, zawieszek oraz charmsów. Nowoczesne, młode kobiety chętnie wyrażają siebie i podkreślają swój styl poprzez oryginalną biżuterię.

Wisiorek i naszyjnik 

W tej roli świetnie sprawdzają się m.in. naszyjniki oraz wisiorki. Szeroki wybór wzorów pozwala znaleźć coś odpowiedniego w zależności od charakteru, stylu, gustu i przekonań młodych kobiet. Wisiorek i naszyjnik różnią się charakterem i wykonaniem. Łączenie biżuterii sprawia paniom wiele radości.

Ważny jest nie tylko wybór zawieszki, ale także kolor i wykończenie – dostępne są m.in. naszyjniki złote, srebrne, pozłacane, z mosiądzu, matowe albo z połyskiem. Poszczególne z nich wpisują się w różne tendencje stylistyczne i są inspirowane stylem m.in. boho, rockowym, glamour czy klasycznym.

Chokery. Wśród nastolatek i młodych kobiet króluje moda na chokery. Koronkowe, w formie delikatnych łańcuszków lub odważne – chokery mogą mieć różny design. Ich popularność sprawia, że cały czas pojawiają się nowe i oryginalne formy. Dostępne są zarówno chokery subtelne – jak klasyczne czarne chokery z kokardką, rockowe, jak i będące symbolem eleganckiego looku.

Nazwa „choker” pochodzi od angielskiego słowa „choke” (duszenie, krztuszenie, ucisk), ale nazwa symboli nawiązuje po prostu do sposobu noszenia tej biżuterii. Chokery znajdują się bardzo blisko szyi, oplatają ją. Mogą być wykonane ze srebra, złota, stali czy mosiądzu, ale też mogą mieć formę satynowych lub aksamitnych wstążek. Bardzo modne stały się eleganckie chokery ozdobione zawieszkami lub cyrkoniami, perłami albo innymi kamieniami.

Łańcuszki. Niezwykle modne są klasyczne łańcuszki, które mogą mieć różne sploty – m.in. rollo, ankier, pancerka czy sezo. Popularne łańcuszki kulkowe (o splocie bulion) są wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania, a także wygodne. Ich zapięcie nie sprawia problemu.

Minimalistki chętnie noszą cienki łańcuszek z delikatną, na przykład ażurową, zawieszką. Wiele dziewcząt czerpie jednak z aktualnych trendów i nosi kilka łańcuszków razem, łącząc krótsze z dłuższymi.