Suplement omega-3 – zabierz go na wakacje!

Wielkimi krokami zbliża się lato – a wraz z nim długo wyczekiwane wakacje. Sezon urlopowy to czas, który poświęcamy w pełni na odpoczynek, a także na wszystkie te czynności, na które zwykle brakowało nam czasu. Może będzie to przeczytanie od deski do deski dobrej książki, a może spróbowanie jakiegoś nowego hobby? Jedno jest pewne – przyda nam się zapas energii! A bodaj najlepszym jej źródłem są… kwasy tłuszczowe omega-3. Dlaczego suplement zawierający omega-3 warto zabrać ze sobą na wakacyjny wyjazd?

Kwasy omega-3 – dlaczego są tak ważne?

Ogromnie ważna rola kwasów omega-3 dla naszego zdrowia oraz samopoczucia to kwestia, której jesteśmy coraz bardziej świadomi. I należą nam się za to brawa! Dzięki temu, możemy uczyć się, w jaki sposób realnie wpływać na poprawę m.in. funkcjonowania naszej pamięci, poziomu energii w ciągu dnia, jakości snu, a także wielu innych czynników – wyłącznie dzięki dostarczaniu sobie optymalnej porcji kwasów omega-3 w codziennej diecie. Tak, tak! Wiedza to prawdziwa potęga. Okazuje się jednak, że nie musimy zgłębiać jej samodzielnie – dostępne są napisane przystępnym językiem opracowania oryginalnych badań naukowych.

Norwescy badacze opracowali sposób na pozyskiwanie omega-3 z najczystszego spośród występujących naturalnie, odnawialnego źródła. Wykorzystali w tym celu… wiedzę o cyklu życiowym widłonogów arktycznych (Calanus finmarchicus).

Te niewielkie skorupiaki, w warunkach naturalnych stanowią pożywienie wszelkich tłustych ryb morskich, które z kolei my postrzegamy jako znakomite źródło kwasów omega-3. Możliwość sięgnięcia po olej morski będący wyciągiem z widłonogów, oznaczałby dla nas pominięcie jednego ogniwa w łańcuchu pokarmowym i zyskanie dostępu do źródła, z którego korzystają jedzone przez nas ryby.

Norweski producent suplementów diety doskonale zdawał sobie sprawę z tego, że skoro inne organizmy mogą czerpać ze spożywania widłonogów tyle korzyści – człowiek również może na tym skorzystać. I choć same badania poprzedzające opracowanie, produkcję, a następnie wprowadzenie suplementu na rynek, trwały wiele lat – dzięki nim możemy dziś korzystać z pełni dobrodziejstw organizmów żyjących w najczystszych wodach arktycznych.

Omega-3 – Twój przyjaciel, nie tylko na wakacje!

Planujesz urlop nad morzem? A może wybierasz esencję morza w małej, rubinowej kapsułce? Połącz obie możliwości, zabierając ze sobą na wakacyjną wyprawę swojego najlepszego przyjaciela – suplement diety CalanOil®, który zatroszczy się o Twoje doskonałe samopoczucie, podczas gdy Ty będziesz wypoczywać, bawić się, spacerować, tańczyć, czy piec kiełbaski przy ognisku! Gdziekolwiek będziesz i cokolwiek masz w swoich planach – zawsze pamiętaj o odpowiedniej podaży kwasów tłuszczowych omega-3.

Producent suplementów diety, Arctic Marine Health Products®, zadbał o to, abyś nie musiał skrupulatnie wyliczać, jak dużą porcję kwasów omega-3 powinieneś przyjmować każdego dnia. Z suplementem CalanOil® jest to prostsze, niż mogłoby się wydawać – wystarczy zastosować trzy kapsułki dziennie. Nie musisz nawet ustawiać sobie kilku alarmów w swoim smartfonie, przypominających Ci, że nadeszła pora na przyjęcie kapsułki! Jeśli w ciągu dnia zapomniałeś o suplemencie, możesz wieczorem jednorazowo połknąć całą dzienną porcję.

Oczywiście, najlepsze efekty osiągniesz, jeśli o suplemencie będziesz pamiętać nie tylko w czasie wakacyjnego urlopu. Jednak olej morski z widłonoga, który zawierają kapsułki CalanOil® cechuje tak znakomita wchłanialność, że pierwsze efekty zaobserwujesz w relatywnie krótkim czasie. Wśród nich m.in.:

  • Więcej energii, którą bez wątpienia wykorzystasz w czasie letniego wyjazdu – więcej godzin pływania w morzu, dłuższe spacery po plaży, odważniejsze spływy kajakowe, liczniejsze wygrane w tenisa, czy też siatkówkę!
  • Każdego ranka będziesz wstawać z jeszcze większą dawką pozytywnego nastawienia do świata – nie tylko dlatego, że masz urlop, ale również z powodu znakomicie przespanej nocy.
  • Skoro o jakości snu mowa – pożegnasz się z bezsennością. Często narzekamy na trudności w zasypianiu, gdy przebywamy poza domem. Jeśli problem dotyczy również Ciebie – wiesz, co masz robić!

A to dopiero początek! Warto spróbować na własnej skórze pozytywnych efektów doładowania energetycznego Twoich „wewnętrznych akumulatorów”, które uzupełnisz znacznie szybciej i zyskasz możliwość korzystania z nowych pokładów mocy przez całe wakacje.

A po powrocie z urlopu? Podczas, gdy inni zauważać będą znaczący spadek samopoczucia – ponieważ wolne dni dobiegły końca i trzeba będzie wrócić do swojej codzienności… u Ciebie nic się nie zmieni. Powrócisz ze swoich wakacji z równie doskonałym samopoczuciem (zupełnie, jakbyś zabrał słoneczne dni ze sobą, by rozświetlały Ci jesienne poranki), a także nowym zapasem sił i energii – jakże przydatnym przy powrocie do pracy!