Wanna prostokątna – jak wybrać?

Podczas projektowania lub remontu łazienki zawsze pojawia się pytanie, czy zainstalować w niej wannę, czy też nie. Będą tacy, którzy wolą prysznice i inni, którzy lubią kąpiele; każda opcja ma swoje zalety, ale także wady. Wiele osób decyduje się na wannę prostokątną.

Zalety posiadania wanny

W wannie możemy poczytać książkę lub poświęcić trochę czasu na relaks. Dla wielu osób jest to także okazja do kąpieli terapeutycznej, która przynosi korzyści rewitalizujące, takie jak nawilżenie i odprężenie, dzięki czemu czujemy się odświeżeni od środka!

W przypadku małych dzieci jest to jeszcze bardziej korzystne, ponieważ mogą one bawić się podczas kąpieli, co dostarcza im nowych bodźców.

Wanna jest doskonałym dodatkiem do każdej łazienki. Może być wykorzystywana do spędzania wolnego czasu oraz jako akcesorium, które wprowadza styl do pomieszczenia, czyniąc je bardziej eleganckim niż dotychczas! Dostępnych jest wiele modeli w różnych stylach, więc z pewnością znajdziesz odpowiednią dla siebie, bez względu na to, jaki wystrój wnętrza jest obecnie realizowany – od ozdobnych projektów inspirowanych barokiem po minimalistyczne nowoczesne formy, polerowane metalowe konstrukcje gotowe do montażu.

Wybór wanny

Wanny są dostępne w wielu kształtach i rozmiarach, ale dla większości ludzi prostokąt jest najlepszym rozwiązaniem. Wiele z nich ma już przymocowane nogi, więc po dostarczeniu możesz je wstawić do swojego domu! Możesz też znaleźć wanny w różnych kolorach, jeśli właśnie takie wpadną Ci w oko – w wielu modelach dostępne są wykończenia akrylowe (doskonale pasujące do każdego wystroju wnętrza).

Wanna wolnostojąca może być doskonałym dodatkiem do dużej lub małej łazienki. Są one dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, więc znalezienie takiej, która dobrze wpasuje się w przestrzeń wnętrza, jest łatwe! Nowoczesne projekty wanien wolnostojących są nie tylko estetyczne, lecz także również funkcjonalne dzięki łagodnemu profilowi misy, który sprawia, że są one łatwiejsze w obsłudze.

Wanna prostokątna 160×70

Wanna 160 cm to popularny typ wanny do zabudowy. Jest ona odpowiednia do średniej wielkości łazienki z instalacją wodno-kanalizacyjną, która może ją pomieścić – nie ma problemu! Jeśli chcesz interesuje Cię wanna prostokątna 160×70, to wiedz, że dostępne są różne kształty, w zależności od tego, jaki wygląd chce się nadać przestrzeni – możesz wybrać zaokrąglone lub ostre kąty.

Rozmiar 160×70 to także doskonałe wymiary, by z wanny mogły korzystać jednocześnie dwie osoby.