Namiot w przydomowym ogrodzie – rozpocznij dobrze wiosnę

Nadeszła wiosna – pora roku jakże wyczekiwana przez ogrodników. W zależności od wielkości i rodzaju naszego przydomowego kawałka zieleni, możemy go rozmaicie zagospodarować. Podczas, gdy jedni preferują wyłącznie ascetyczny trawnik z kilkoma skalniakami – inni z największą pasją hodują warzywa i owoce, zaś część rabatek zdobią kolorowymi kwiatami.

Niezależnie od tego, do której grupy należymy – łączy nas jedno: wszyscy chcemy czuć się w swoim ogrodzie niczym we własnym królestwie. Atrakcyjne zagospodarowanie części przestrzeni, a przy tym maksymalnie praktyczne jej wykorzystanie, umożliwi nam namiot ogrodowy. Dziś podpowiemy, jak stać się posiadaczem takiego obiektu.

Namiot ogrodowy – zastosowanie 

Pogoda w naszej szerokości geograficznej bywa zmienna i kapryśna. Z tego powodu nie zawsze jesteśmy w stanie spędzać stu procent czasu na świeżym powietrzu. Warto zaopatrzyć nasz piękny ogród w praktyczne zadaszenie, które pozwoli na schronienie się zarówno przed zbyt intensywnym promieniowaniem słonecznym, jak też przed opadami atmosferycznymi i wiatrem.

Choć w teorii wystarczyłaby nam mała altanka lub nawet parasol ogrodowy – znacznie ciekawszym pomysłem jest namiot ze względu na możliwości zastosowania. Decydując się na zakup obiektu całorocznego najlepiej zdecydować się na jedną z propozycji renomowanego producenta namiotów, który specjalizuje się również w namiotach magazynowych i przemysłowych. Da nam to gwarancję najwyższej jakości materiałów oraz wykonania.

Namiot ogrodowy możemy wykorzystać do zorganizowania np.:

 • przydomowego kącika kawowego,
 • altanki do przyjmowania gości,
 • ogrodowej sali imprezowej,
 • magazynku do przechowywania narzędzi ogrodniczych,
 • ogrodowego składziku na plony, nasiona i rośliny,
 • garażu np. na rowery,
 • drewutni,
 • zadaszonej bawialni dla dzieci,
 • zadaszonej piaskownicy.

Pomysłów na zastosowanie namiotu ogrodowego jest nieskończenie wiele, a ogranicza nas wyłącznie nasza wyobraźnia.

Kupujemy namiot ogrodowy

Wygoda, funkcjonalność, elastyczność zastosowań i najwyższa jakość wykonania – oto cechy, które niewątpliwie powinien posiadać idealny namiot ogrodowy. Aby stać się posiadaczem takiego obiektu wystarczy wejść na stronę producenta namiotów Das Company i skorzystać z dostępnego online kreatora zamówienia. Możemy również wybrać gotowy obiekt, skomponowany przez specjalistów. Jeśli jednak zdecydujemy się na skomponowanie zamówienia samodzielnie, zyskamy możliwość elastycznego dopasowania efektu finalnego do naszych potrzeb oraz wielkości ogrodu, którym dysponujemy.

W wygodnym kreatorze wskazujemy pożądane wymiary, typ konstrukcji, rodzaj poszycia, a także detale – np. wygląd okien oraz ich lokalizacja.

Na co zwrócić uwagę? Kilka wskazówek!

Na stronie internetowej producenta namiotów Das Company znajdziemy wiele różnych rodzajów obiektów. Możemy zdecydować się na pawilon ogrodowy dedykowany posiadaczom przydomowej zieleni lub wybrać tunel foliowy, w którym urządzimy specjalny kącik do hodowania pomidorów, ogórków, czy papryki. Jeżeli zależy nam na dużym obiekcie, możemy wybrać klasyczną halę namiotową w Das Company.

Niezależnie od naszego wyboru, wszystkie obiekty dostępne u producenta namiotów charakteryzują się tym, iż do ich wykonania wykorzystywane są wyłącznie materiały najwyższej jakości, które zostały sprawdzone oraz przetestowane w wielu rozmaitych warunkach.

Co powinien posiadać idealny namiot ogrodowy?

 • Stabilną konstrukcję wykonaną z elementów stalowych pokrytych ogniowym ocynkiem, co chroni materiał przed korozją.
 • Poszycie całoroczne wykonane z PVC (jeśli chcemy wykorzystywać nasz namiot wyłącznie w sezonie letnim, można rozważyć poszycie polietylenowe, które jest lżejsze).
 • Szerokie stopy z otworami kotwiącymi – elementy konstrukcji pozwalające na montaż namiotu do każdego rodzaju podłoża, dzięki czemu rozłożymy namiot zarówno na betonowym chodniku, jak i na miękkiej murawie.
 • Możliwość rozbudowy lub zmiany poszycia (w przypadku tunelu foliowego po sezonie możemy zmienić poszycie z foliowego na PVC i wykorzystać obiekt w charakterze np. pawilonu).
 • Poszycie wyposażone w rozwiązania zapewniające wygodę użytkowania – np. system Air Control umożliwiający optymalną cyrkulację powietrza, czy też Hermetic zapewniający utrzymanie komfortowej temperatury we wnętrzu namiotu.

Dodatkowo, producent namiotów oferuje możliwość nabycia specjalnej torby do przechowywania pawilonu ogrodowego gdy z niego nie korzystamy, a także dokupienia dodatkowych modułów oraz poszczególnych elementów (np. w przypadku zgubienia) nawet po upływie okresu gwarancji.