Co zrobić, aby dziecko nie nudziło się na feriach?

Ferie to czas wypoczynku i świetnej zabawy. Aby umilić ten czas naszym pociechom, warto zorganizować jakiś rodzinny wyjazd, który z pewnością zapewni im mnóstwo dobrej zabawy, a przede wszystkim umożliwi wspólne spędzanie wolnego czasu. Nie ma nic lepszego niż chwile wytchnienia w otoczeniu najbliższych po ciężkim czasie wypełnionym pracą i szkołą. Oprócz zorganizowanego wyjazdu możemy w inny sposób spędzić czas ferii z dzieckiem, jednak jeżeli mamy taką możliwość, warto wybrać się na kilkudniowe wczasy.

Ferie w górach jako świetny wypoczynek dla całej rodziny

Ferie to świetny czas, który możemy poświęcić na taką odskocznię od codzienności, niekoniecznie spędzając go w domu z zerową aktywnością. Zalecane są wręcz aktywne formy wypoczynku, ponieważ takie dotleniają nasz organizm, redukują kortyzol (hormon stresu) oraz zapobiegają zastojom mięśni (w przeciwieństwie do całodniowego oglądania seriali na kanapie). Pierwszą propozycją jest wyjazd w góry. Każdy, kto choć raz był w naszych polskich górach, doskonale wie, jakie korzyści przynosi taki wyjazd. Przepiękne widoki, mnóstwo terenów do zwiedzania, świetne atrakcje na stokach i przepyszne jedzenie – te wszystkie rzeczy we wspaniały sposób opisują to, co możemy tam spotkać. Liczne atrakcje, jakie możemy zapewnić zarówno sobie, jak i dzieciom pozytywnie wpłyną na ogólne samopoczucie i zapewnią mnóstwo rozrywki. Kręgielnia, termy solankowe, jazda na nartach czy wyciągi górskie – w odpowiednio dobranym ośrodku i dobrej lokalizacji możemy mieć sporo zabaw i pomysłów na czas wolny.

Miejsce zakwaterowania również jest pod tym względem ważne, dlatego warto już wcześniej rozejrzeć się za pożądanym ośrodkiem. Hotel dla dzieci powinien zawierać wszelkie udogodnienia potrzebne maluchom i ułatwienia dla rodziców. Dla rodzin z małymi dziećmi powinno być w nim wyznaczone miejsce na wózki, windy czy niedaleki plac zabaw, na który można się wybrać w każdej chwili. Menu śniadaniowe powinno również respektować posiłki dla dzieci i zapewnić krzesełka do karmienia dla najmłodszych.

Nad jezioro czy morze w zimie? Czemu nie!

Choć wydawać by się mogło, że jeziora i morze przeznaczone są jedynie na cieplejszą porę roku – nic bardziej mylnego. Równie dobrze możemy zorganizować wypad właśnie nad morze, chociażby ze względu na prozdrowotne właściwości jodu, którego stężenie jest większe w powietrzu właśnie w tym rejonie Polski. Nad morzem możemy odnaleźć również wszelakie formy rozrywki, między innymi oceanaria, parki narodowe np. Woliński, spacery po plaży, czy zjazdy na sankach z wydm podczas śnieżnej pogody. Widoki, jakie dostrzega się zimą na plaży, są z pewnością niezapomniane. Nad jezioro zaś poleca się wyjazd każdemu, kto nigdy nie widział pięknych Mazur. Śnieżne krajobrazy pozostają na zawsze w pamięci, a wspaniałe zabytki czy łyżwiarstwo zapewnią niezapomniane chwile pełne rozrywki. Również w takim wypadku bardzo istotny jest odpowiedni hotel dla dzieci. Podczas ferii dosyć ważne jest spędzanie czasu w bezpiecznym i maksymalnie dostosowanym do naszych potrzeb miejscu. Tylko wtedy możemy zapewnić sobie spokojny wypoczynek i w stu procentach oddać się urokom wspólnych chwil.