5 must-have zabawek rozwijających wyobraźnię dziecka

Świat dziecięcej wyobraźni stoi otworem dla najmłodszych, którzy wkraczają w różnorodność wszystkiego, co ich otacza. Dziecięcy mózg rozwija się w zaskakującym tempie i jest wiecznie głodny nowych doznań, kolorów, kształtów i dźwięków. Aby wspomóc rozwój dziecięcej wyobraźni i zapewnić mu przy tym świetną zabawę (która przypomnijmy, idealnie idzie w parze z nauką), warto zadbać o edukacyjne zabawki, które służą nie tylko do świetnej zabawy, ale i również potrafią nakierować dziecko do samodzielnego wykonywania przeróżnych czynności i rozwijać jego wyobraźnię.

Zabawki edukacyjne dla najmłodszych – nasze najlepsze propozycje

Osoby, które mają rozwiniętą wyobraźnię, znacznie lepiej radzą sobie w kontaktach z innymi, szybciej się uczą i są bardziej zaradne. Oto nasze propozycje na zabawki edukacyjne dla dzieci:

Kolorowe książeczki

Pierwsza propozycja jest przeznaczona nawet dla dzieci w wieku niemowlęcym, a są to mianowicie książeczki. Kilkumiesięczne maluchy bardzo potrzebują kontrastowych książeczek, które zachwycają ich do poznawania kształtów. Książeczki mogą mieć również elementy sensoryczne – szorstkie, włochate, śliskie, ze specjalnymi wypustkami – takie elementy w książeczce znacząco wpływają na zmysł dotyku i pozwalają go rozwijać. Nowoczesne książeczki mogą mieć wbudowany głośnik i za jego pomocą wydawać dźwięki, co jest dodatkowym atutem stymulującym zmysły.

Klocki o różnej teksturze

Kolejną opcją są klocki. Możemy dopasować ich rodzaj do wieku dziecka, ponieważ na rynku dostępne są przeróżne rodzaje. Miękkie, drewniane czy plastikowe – wybór należy do nas. Dziecko budując coś z klocków, niesamowicie rozwija wyobraźnię, tworząc coś nowego. Liczne rodzaje i kolory klocków pozwalają na dodatkowe doznania wzrokowe.

Stolik edukacyjny

Jest to niesamowicie rozwijająca zabawka, która dzięki swoim licznym funkcjom zapewnia dziecku sporo zabawy. Kolorowe przyciski, melodie, tor na kulki, zębatki i wiele innych rzeczy – taki stolik z pewnością posłuży każdemu maluchowi.

Mata edukacyjna

To propozycja dla najmłodszych – kiedy dziecko jeszcze nie chodzi, większość czasu leży lub siedzi, możemy wykorzystać ten moment na dodatkowe odkrywanie świata. Maty edukacyjne wykonane są z przyjemnych w dotyku materiałów, zawierają wypustki, grzechotki i doczepiane zabawki. Idealne dla dzieci do pierwszego roku życia.

Imitacja żywności – sztuczne owoce, warzywa

Ostatnia propozycja przeznaczona jest dla starszych dzieci, mniej więcej od 3 r.życia. Są to sztuczne artykuły spożywcze, które można „przekroić” w miejscu rzepa. Takie zabawki pozwalają na rozwój umiejętności społecznych i zabawę w kuchnię czy sklep.

Nauka poprzez zabawę – to bardzo ważna rzecz. Dzieci uwielbiają się bawić i dzięki temu możemy sprytnie przemycić naukę do codziennej zabawy. Pożyczka na raty online pozwoli na szybki zakup potrzebnych artykułów wtedy, kiedy tego potrzebujemy, a akurat nasz budżet nie starczył na dodatkowe zakupy. Dzięki temu możemy dokonać zakupu pożądanej zabawki teraz, zamiast odkładać na nią miesiącami, a dodatkowy zastrzyk gotówki spokojnie spłacać w późniejszym czasie.