Obrączki klasyczne – bogaty wybór, który może zaskoczyć?

Obrączki klasyczne

Nowożeńcy, którzy stawiają na klasykę, wcale nie muszą stawiać wyłącznie na kilka powtarzających się wzorów. Wybór klasycznych obrączek jest nie mniejszy niż ten, który proponuje się osobom stawiającym na projekty bardzo nowoczesne i oryginalne.  

Wybór na miarę oczekiwań

Obrączki klasyczne tworzą bardzo szeroką grupę produktów nie tylko ze względu na różnorodne rodzaje kolorów i stopów złota, jakie nowożeńcy mają do wyboru. Istnieje oczywiście także możliwość wzbogacenia klasycznej obrączki o diament, a także personalizowanie jej za pomocą grawerunku. Już te kilka elementów sprawia, że obrączki klasyczne można bez większego trudu dopasować do swoich preferencji, a przy tym spersonalizować i uczynić biżuterią wyjątkowo osobistą. To jednak nie wszystko. W przypadku każdej obrączki bardzo ważny jest kolor i stop złota, natomiast druga nie mniej ważna kategoria to profil obrączki. W przypadku obrączek klasycznych jubilerzy mają zaskakująco sporo do zaoferowania.

Obrączka płaska czy okrągła?

Pierwsze, co trzeba rozstrzygnąć, to wybór między bardziej płaskim lub okrągłym profilem obrączki. Najstarszy profil obrączki to model regular, który cechuje się sporą wypukłością. To bardzo charakterystyczny i łatwo rozpoznawalny model klasycznej obrączki półokrągłej. Dla osób szukających nieco bardziej nowoczesnej wersji tego klasyka, ciekawy rozwiązaniem może okazać się profil nieco smuklejszy, ale zachowujący charakterystyczne dla obrączki półokrągłej zaokrąglenia. Tego typu obrączki klasyczne cenią sobie osoby, które lubią tradycyjne formy, ale w nieco delikatniejszej, subtelniejszej formie. Ten model obrączek świetnie pasuje także do osób energicznych i aktywnych.

Drugie rozwiązanie to obrączki płaskie. Klasyczny model tego typu obrączek charakteryzuje się płaskim środkiem obrączki. Krawędzie obrączki wykończone są pod kątem 90 stopni. Brak zaokrąglenia czy ścięcia krawędzi sprawia jednak, że obrączki wydają się nieco szersze niż są w rzeczywistości. Warto zdawać sobie z tego sprawę. Niewątpliwie wiele osób bardzo ceni sobie tę jedną z najbardziej klasycznych form obrączek. Tutaj na pierwszy plan wybija się tradycja i prostota. Jeśli jednak szukasz czegoś pomiędzy, może ci się spodobać model urban, który ma płaski środek i zaokrąglone krawędzie. To świetna propozycja dla wszystkich ceniących sobie modernistyczny styl.

Kompromis

Dla tych, którzy nie potrafią się zdecydować i dokonać wyboru między obrączkami półokrągłymi i płaskimi, jubilerzy także mają rozwiązanie. Obrączki komfortowe wyróżniają się bardzo delikatnymi zaokrągleniami. Są przy tym niezwykle wygodne w noszeniu. Ciekawa propozycja to także obrączki fazowane o ściętych pod kątem 60 stopni krawędziach.