Jak wybrać złote kolczyki dla dziewczynki? Prezenty pod choinkę

Jak wybrać złote kolczyki dla dziewczynki? Prezenty pod choinkę

Inspiracji prezentowych dla dzieci nie brakuje. Popularne są m.in. gadżety elektroniczne i sportowe, gry, książki, zegarki czy biżuteria. Zanim wybierzesz parę kolczyków dla małej elegantki, przeczytaj nasz poradnik.

Złote kolczyki dla dziewczynki – przekłuwanie uszu

Gabinet kosmetyczny powinien spełniać warunki higieniczne, być sterylny, dobrze wyposażony i komfortowy. Dziecko musi czuć się w nim dobrze i być w pełni bezpieczne. Poza tym przekłute ucho wymaga zabiegów pielęgnacyjnych. Należy je przemywać wodą utlenioną, wodą z dodatkiem mydła lub naparem z rumianku. Po kilku dniach miejsce to powinno się zagoić.

Złote kolczyki dla dziewczynki – pomysł na prezent pod choinkę

Pierwsze kolczyki dla dziecka powinny być wykonane z odpowiednich materiałów. Unikaj m.in. niklu, gdyż często wywołuje on reakcję alergiczną i podrażnienia oraz swędzenie. Często wybierane są modele ze stali chirurgicznej lub srebra, a także złote kolczyki. Dla dziewczynki wybór rodzajów biżuterii jest ogromny, ale zawsze stawiaj na dobrą jakość. Złoto, ze względu na swoje właściwości, zapobiega powstawaniu zakażeń, sprzyja gojeniu się ran i przeciwdziała występowaniu reakcji alergicznych. Będzie zdecydowanie najlepszym wyborem na początek.

Jakie rodzaje kolczyków dla małej elegantki wybrać?

Muszą zapewniać też komfort w noszeniu i nie mogą sprawiać bólu. Wiszące i długie mogą zaczepiać się o ubranie i przeszkadzać podczas zabaw albo uprawiania sportu. Najbardziej polecane są zatem klasyczne kolczyki wkrętki, kolczyki z zapięciem angielskim lub modele z zapięciem typu bigiel. Poza tym znaczenie ma też aspekt wizualny. Powinny też mieć zapięcia zabezpieczające przed zgubieniem podczas snu czy kąpieli, chociaż wtedy najlepiej je po prostu zdjąć.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając kolczyki dla dziewczynki?

Ważna jest też wielkość kolczyków, rodzaj zapięcia oraz design. Młode elegantki chętnie będą nosić m.in. złote kolczyki dla dziewczynki w kształcie motylków, serduszek, gwiazdek czy kotków albo słoneczek. Ozdoby powinny być delikatne, proste, lekkie i jak najmniejsze.

Eleganckie złote kolczyki dla dziewczynki

Możesz też rozważyć bardziej eleganckie modele – jak na przykład kolczyki na sztyftach z cyrkoniami, kolczyki z białego złota lub kolczyki w formie uroczych kwiatuszków. Jeśli szukasz prezentu pod choinkę, możesz stworzyć cały komplet, dobierając do kolczyków także łańcuszek z zawieszką oraz bransoletkę. Taka subtelna i uniwersalna ozdoba będzie rosnąć razem z jej małą właścicielką i posłuży przez dłuższy czas.

Na zlecenie W.Kruk.